Saçı Güneşten Koruyan Ürünler

0
863

Saçı Güneşten Koruyan ÜrünlerGözlerinizi ve cildinizi nasıl güneşe karşı koruyorsanız saçlarınızı da aynı şekilde güneşe karşı mümkün olduğunca korumanız gerekmektedir. Çünkü güneş ışınları saçları kurutur, soldurur ve saçı yıpratır ayrıca da mat ve solgun bir görünüm ortaya koyar. Saçınıza uyguladığınız bakımları yaz aylarında daha fazla yaparak saçınızı hacimli, nemli ve parlak bir yapıda tutabilirsiniz.

Saçı Güneşten Koruyan Ürünler

Saç bakımında sadece güneş koruyucu ürün kullanmak yetmeyebilir çünkü güneşten saçınızı korumak için güneş öncesi ve güneş sonrası bakım yapılması da şarttır. Saçınıza güneş koruyucu ürünlerin haricinde normal günlük yapılan bakımınızda şampuan ve kremler ile saçınızı nasıl korumanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

Saçlarınızı Güneşten Koruyun

Şampuan: Öncelikle kullanacağınız şampuanın kaliteli olmasına özen gösterin. Saçı kurutmayan, güneşten koruyan, saç derinizi temizleyen şampuanlar tercih edilmelidir. En iyisi organik şampuanlar diyebiliriz. Argan yağı içerikli organik şampuanları kullanmak saçlarınızı nemlendirir ve yumuşatır.

 

Bakım Kremi: Gerek klorlu su gerekse de deniz suyunun saç rengini açtığı ve rengi bozduğu bilinmekte. Bu sebeple saçınıza saç kremi ürünleri satın alırken saç kreminizin saç rengini koruyan türden olmasına dikkat etmelisiniz. Saç renginin açılmasını istiyorsanız o ayrı tabi ki. Koruyucu güneş kremi kullanmak saçınıza kalkan görevi üstlenip saçınızı dış etkenlere karşı koruma sağlar. Aynı zamanda koruyucu bakım kremleri saçın yumuşaklığını da saç rengini de korur.

Nemlendirici Krem: Saçın kurmasını ve saç tellerinin kırılmalarına mani olmak için keratin içeren nemlendirici kremler kullanmak güneş ışınlarının saçı kurutmasına mani olur. Nemlendirici kremler sayesinde saçınıza şekil vermek oldukça kolay olacaktır

Serum: Saçlarınıza belli aralıklarla serum uygulamanız saç bakımı yapmanız daha bakımlı saçlara sahip olmak için mutlaka gereklidir. Güneşin zararlı ışınlarına karşı bakım serumları kalkan görevi üstlenmektedir. Doğal yağlar ile yapılacak serumla saçınızı kimyasal içeriklere oranla daha iyi koruma sağlarsınız. Yazın, kışın yapılan bakımın iki katını saçlarınıza yapmalısınız.

Doğal Yağlar: Daha önce doğal yağlar ile saç bakımını nasıl yapacağınız ve hangi ürünleri tercih edeceğinizi anlatmıştık. Güneşe çıkmadan evvel uygulanacak doğal yağlar güneşinde etkisi ile saça daha iyi nüfus edecektir. Doğal yağları saçınız için kullanarak saçınızı güneşin kurutma etkisine karşı korumuş olursunuz.

YORUM YOK

CEVAPLA