Cildinizin sağlıklı ve daha parlak görünmesi için Öneriler

0
2595

Parlak Ciltcildimiz yılların verdiği etki ile, zamanla mat bir yapıya bürünür. Matlaşan cildimizde birçok sorun ortaya çıkmaya başlar.

Cildimizin daha sağlıklı ve ışıl ışıl bir yapıya bürünmesi için, her hafta düzenli bir şekilde bakım uygulamamız gerekmektedir.

Parlak Cilt

Daha parlak cilt için

Cildimizi sadece yıkamayla daha parlak cilt olmasını sağlayamayız. Bunun için cildimize uygun bir bakım şekli seçerek; belli bir zaman içinde bakımlı bir cilde sahip olabiliriz.

Cildinin donuk olduğunu düşünen ve bundan rahatsız olan insanlar bulundukları ortama çok dikkat etmelidirler.

Devamlı tam gün havasız ortamlarda çalışmak zorunda olanlar, spora yeteri kadar vakit ayıramayanlar, cildine gereken bakımı uygulamayanlar ve makyajını devamlı temizlemeyen insanların cildi zamanla matlaşır.

Bunu değiştirebilmek insanların kendi ellerinde; yaşadığımız alanı devamlı havalandırmalıyız. Düzenli spor yapmayı adet haline getirmeliyiz.En azından işe gidiş gelişlerimizde olsun alışverişe çıkarken olsun yürümeyi tercih etmemiz gerekir.

Emin olun sadece düzenli olarak yaptığımız sporun bile cildimize olumlu etkileri vardır. Spor yaparken vücudumuza oksijen girdiği için; cilt zamanla parlamaya başlar. Sporun cildimize verdiği olumlu etkileri saymakla bitiremeyiz.

Cilt bakımı için dikkat edilmesi gereken bir başka konu beslenme şeklimiz. İnsanlar maalesef genelde yağlı yiyecekleri tercih etmektedir.

Doğru bir beslenme şekli mutlaka sebze ile olmalıdır, sebze ile beslenmek; cildimizdeki zamanla bozulan dokuların onarılmasını sağlar. Düzenli olarak her gün belli miktarda meyve tüketmemiz; vücudumuza bol miktarda vitamin almamızı sağlar.

 

Aldığımız bu vitaminler vücuda olduğu kadar cildimize de çok faydalıdır. İnsanların nasıl beslendiği ciltlerinden belli olur. Sağlıklı beslenme cildimizi kendiliğinden yeniler ve zaman içinde; bizi yaşımızdan çok daha genç gösterir.

Çevremizde cildinde kırışıklık olmayan bayanlara baktığımızda yaşam tarzlarına ne kadar dikkat ettiklerini ve hayatlarını düzenli yaşadıklarını göreceksiniz. Uyku , yemek , spor vakitleri her zaman düzenlidir. Hayatımızı belli bir düzen içine oturtmamız gerekmektedir.

Cildindeki kırışıklıklardan ve gözeneklerden şikayet eden bayanlar genelde düzenli bir bakım yapmazlar.

İlk zamanlar çok zorlansak bile; kendimizi düzenli bakıma zorlamamız gerekir emin olun faydasını gördükçe ileri ki günlerde bakım yapmadan kendimizi alamayacağız. Çünkü her şey alışkanlığı kazanana kadar.

Geceleri yatarken sadece cildinizi doğal bir tonik ile silmemiz bile; cilt hücrelerini yenilememizi sağlar.

Sabah kalktığımızda yüzünüz daha dinç gözükür. Kolayca bulabileceğimiz en doğal tonik olan maden sodası ile yüzünüzü silebiliriz. Daha canlı, bakımlı ve ışıl ışıl parlayan bir cilt elde etmeniz hiçte zor değildir.

Sabah kahvaltılarında taze meyve suları çay sevmeyenler için idealdir. Düzenli olarak her gün tüketilen taze meyve suları; ciltte dolgunluğunu kaybeden lifli yapıların onarılmasını sağlayacaktır.

Cildimiz de yaptığımız her uygulama mutlaka sonuç verir. Önemli olan düzenli beslenme ,sağlıklı bir spor , düzenli bir hayat ve cildimize uyguladığımız makyajların düzenli olarak temizlenmesidir.

Hiç kimse; soluk bir cilt yapısı ile dünyaya gelmez. Onu zaman içinde mahveden bizleriz. Cildimizi tekrar canlandırmakta bizlerin elindedir.

YORUM YOK

CEVAPLA