Kirpik Perması Nasıl Yapılır

0
955

Kirpik Perması ; Kirpiklerinizin daha dolgun, hacimli ve uzun görünmesini isteyen bayanların yapacakları işlem çok basittir rimel kullanıp kirpiklerini dolgunlaş tırmaları gerekmektedir. Tabi rimel kalıcı bir çözüm değildir. Bu durumu kalıcı hale sokmak için başka yöntemlerde vardır. Bu yöntemlerden bir tanesi de kirpik permasıdır.

Kirpik Perması

Kirpik perması yaptırmak isteyene kişiler bunu bir güzellik salonunda yaptırmaları gerekmektedir. Evde kendileri yapmak istiyorlarsa da çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Güzellik salonunda yapılan işlem sonucunda kirpikleriniz istediğiniz hali alır. Kirpik permasına özel bigudiler kullanırlar. Bu permanın amacı tıpkı saçlarınıza uyguladığınız perma gibidir.

Kirpik Perması Yapım işlemi

  1. Özel olarak hazırlanan bigudiler ile kirpikleriniz sarılır.
  2. Bu işlem sonucunda kirpiklerin sabit kalmasını sağlayan; maddeler kullanılmaktadır. Bu madde kirpiklere sürülür daha  sonra sarma işlemine geçilir.
  3. Kirpik perması yapımı tahmini yarım saat kadar sürmektedir. Kirpikler özen gösterilerek sarıldıktan sonra; sıra ısı vermeye gelir. Amaç burada kirpiklerin düzene sokulmasıdır.
  4. Bu şekilde kirpikler bir süre kadar bekletilmektedir.
  5. Göze herhangi bir cisim kaçmasını önlemek için işlem çok dikkatli bir şekil de yapılmalıdır.
  6. Kirpiklerin dökülmemesi için, çok dikkatli bir şekilde makyaj yapılır.

Kirpik Perması Ne Kadar kalıcıdır?

 

Kirpik permasının etkisi tahmini olarak 2 ay kadar sürmektedir. 2 ay dan sonra kirpiklerin yapısı bozulur. Bu yüzden tekrar perma yaptırmanız gerekir. Bu şekilde istediğiniz kadar perma uygulaması yaptırabilirsiniz. Öteki türlü devamlı bir şekilde rimel sürmek gerekecektir bu da zor olacaktır. Doğal bir şekilde kıvrık ve uzun kirpiklere sahip olmak için kirpik perması yaptırmanız yeterlidir.

Kirpik permasını evde kendi başınıza yaparsanız kötü sonuçlar olabilir en iyisi güzellik salonlarında yapılmasıdır. Uzman birine yaptırırsanız; sonuçlarından  oldukça memnun kalırsınız. Bayanlar güzellik adına; fazla harcama yapmamak için bazı uygulamaları kendileri yapmaktadırlar. Bu işlemlerden biri de saç boyama işlemidir. Kirpik perması ise saç boyaması gibi basit bir işlem değildir. Kullanılacak maddelerin içeriği kimyasal olduğu için; gözünüze kaçabilir ve gözlere kaçtığında Allah korusun görme kaybına bile sebep olabilir.

Kirpik Permasının Bakımı

Az miktarda rimel sürülmelidir. Kirpiklerinizi kat kat rimel sürerseniz; kirpikleriniz dökülmeye başlayacaktır. Bu yüzden rimeli tek kat olarak sürmeli ve kirpik perma sının etkilerini tam olarak almalısınız. Kirpik perması; kendi kirpikleriniz de dökülme yapabilmektedir. Böyle bir durum karşısında bilinçli olmalısınız. Bazı bayanlar önceden bunu bildiği için yaptırmak istemezler. Ama 2 ay da olsa güzel kirpiklere sahip olmak isteyen bayanlar; yaptırmaktan geri kalmazlar.

Sonuç olarak; kimyasal maddeler ile yapıldığı için; kirpiklerin bir miktar olsa da dökülmesine sebep olur. Bunun bilerek; kirpik permasını o şekilde yaptırmayı baştan kabul etmeniz gerekmektedir. Kendiliğinden dolgun ve hacimli kirpikler birazda olsa genetik yapıdan geçmektedir.

YORUM YOK

CEVAPLA