Hadise Makyajı Nasıl Yapılır

0
1160

Hadise Makyajı Nasıl YapılırÜnlülerin güzellik sırları ‘nı çoğumuz her zaman merak etmişizdir. Hadise oldukça estetik ve göz alıcı duran makyajını hangi teknikleri uygulayarak elde ettiğini sizler için araştırdık ve Hadise’nin makyaj tekniğinden sizlerinde yararlanmasını istedik.

Hadise Makyajı Nasıl Yapılır

1- İlk iş olarak cildinizi nemlendirerek makyaja hazır bir şekle getirmeniz gerekmektedir. Her makyaj için cildin öncelikle nemlendirilmesi altın kuraldır. Makyaj bu sayede daha kalıcı olacak ve estetik bir görünüm kazanacaktır.

2- Nemlendirme işlemi geçildikten sonra kremin cildinizde etki etmesini bekleyin. 5 dakika kadar bekledikten sonra hadise makyajına geçmek için makyaj bazı uygulamalısınız. Makyaj bazı ciltteki gözeneklerin görüntüsünü yok ederek pürüzsüz bir görünüm kazandıracaktır.

3- Hadise makyajı için Makyaj bazıda uygulandıktan sonra fondöten uygulanmalıdır. Fondötenin cildinizle uyumlu bir renkte olmasına özen gösterin. Çok açık yada çok koyu olan fondötenlerden mümkün olduğunca kaçının.

 

4- Şimdi sıradaki işlem gözaltındaki problemleri kapatmaya geldi. Likit bir kapatıcı ile gözaltı sorunlarınızı çözün ve az miktarda kapatıcı ile gözaltındaki birikmelere mani olun.

5- İnce yapılı bir pudra ile cildinize uyguladığınız makyajın uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Pudra renk için değil sabitlemek amacı ile uygulanmalıdır.

6- Gözlere sürülen far tam beyaz olmayan bir tonda tercih edilmelidir. Kırık beyaz olarak tabir ettiğimiz tondaki farı göz kapağının tamamına sürün.

7- Üzerine sürülecek farın rengi siyah olabileceği gibi metalik gri renklerde de olabilir. Sürmüş olduğunuz siyah fardan gözaltına da sürerek daha buğulu bakışlara sahip olabilirsiniz.

8- Gözün daha yüksek gözükmesi için kullanmakta olduğunuz eyelıner uygulamasını Hadise’de sıklıkla kullanır. Uç kısmı yukarı bakacak şekilde eyelıner sürerek daha canlı bakışlar sağlayabilirsiniz.

9- Eyelıner işlemi de bittikten sonra kirpiklere dolgunlaştırıcı özellikteki rimeli uygulamalısınız. Ardından kaş kalemi ile de kaşlarınızın boş kısımlarını hafif darbeler ile doldurabilirsiniz.

10- Allık olarak pembe tonlar da bir allık kullanmanız gerekmektedir. Kullanılacak miktarı fazla abartmadan uygulamanız çok daha soft bir hava yakalamanızı sağlar.

11- Dudaklara sürülecek ruj natürel renklerde tercih edilmelidir. Gözler için yapılan vurgu dudaklarda sade bir stil kullanımı ile dengelenmelidir.

YORUM YOK

CEVAPLA