Evde Saç Spreyi Yapımı

0
1333

Evde Saç Spreyi YapımıSaç spreyi nasıl yapılır, Kozmetik ürün satılan yerlerde görüp de alıp almamayı düşündüğümüz saç spreylerini evimiz de doğal ürünler yardımı ile hazırlamanız gayet mümkün. Saçınızı sprey ile yıpratmadan bakım yaparak; saçın parlamasını, canlanmasını, dökülmesine mani olarak uzamasını sağlayabilirsiniz.

Evde Saç Spreyi Yapımı

Evde Saç Spreyi Nasıl Yapılır

Aşağıda tarifini vermiş olduğumuz Ev yapımı saç spreyleri saça şekil vermenin yanında Hacim, canlılık, parlaklık ve Bakımda yapmakta.

Hacim Veren Ev Yapımı Doğal Saç Spreyi 

  • 1 tane portakal
  • 1 tencere su
  • 7 damla lavanta yağı

Hazırlanışı: 1 tencere suyu kaynatıp içerisine küçük dilimler halinde kesilen portakalı ekleyin. Bu şekilde 4 – 5 dakika daha kaynattıktan sonra ocaktan alın. Ardından portakalları süzüp ayırın ve çıkan suya lavanta yağını ( 1 fincan portakal suyuna 14 damla lavanta suyu veya yarım fincana 7 damla lavanta suyu ) ekleyin. Daha sonra püskürtmeli bir şişeye koyup kullanabilirsiniz.

Tarifini vermiş olduğumuz Ev yapımı saç spreyi saçınıza şekil verirken ayrıca hacim ve parlaklık da kazandırır.

Saçları Besleyen Doğal Sprey Yapımı

 

Hazırlanışı: Listede yer alan her 2 malzemeyi de eşit miktarda püskürtmeli bir şişeye doldurun ve duştan çıktığınız da saçınıza sıkıp ardından saçlarınızı kurutun. Hindistan cevizin de olan yağlar saçlarınızı besleyecek ayrıca saçların sağlıklı bir şekilde parlamasını sağlayacaktır. 2-3 günde bir bu işlemi saçlarınıza uygulayın.

Saçları Canlandıran Sprey Yapımı

  • 1 tencere su   Limon
  • 1 tane orta boy limon

Hazırlanışı: Orta büyüklükte bir tencerede kaynatılan suya limon dilimlerini ekleyin ve 60 dakika kaynar suda soğuyuncaya kadar beklemesini sağlayın. Ardından limon dilimlerini ayırıp saçınıza spreyi uygulayabilirsiniz. Saçlarınıza canlılık katan limon spreyi haftada 1 defa uygulanabilir.

Saçları Besleyen Ve Işıltı Katan Doğal Sprey Yapımı

  • 5 damla lavanta yağı
  • 2 yemek kaşığı deniz tuzu
  • 1 bardak saf su

Hazırlanışı: Malzemeleri iyicene karıştırın, püskürtmeli bir sprey şişeye doldurup saçlarınıza uygulayın. Saçınıza şekil vermek için haftada en fazla 2 kere uygulayın böylelikle hem saçlarınız beslenir hemde istediğiniz şekli almış olur.

Biberiye Yağı İle Doğal Sprey Yapımı

  • 5 yemek kaşığı biberiye yağı
  • 1 tencere su

Biberiyenin saç için faydası bir hayli fazladır. Suyu orta boy bir tencerede kaynatıp içine biberiye yağını ekleyin. 9 – 10 dakika daha bu şekil kaynatıp ılıyıncaya kadar bekleyin. Ardından püskürterek saçınıza uygulayın bu sprey saçınıza şekil verirken saçların canlanmasını da sağlayacak.

YORUM YOK

CEVAPLA