Doğum Sonrası Kilo Verme

0
568

Doğum Sonrası Kilo VermeZayıf, fit ve formda bir anne olmak istiyorsanız birazdan vereceğimiz önerilere dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Güzel bir dönemden sonra zorlu bir döneme girmeye kendinizi hazır hissediyorsanız 9 ay süresince almış olduğunuz fazla kiloları atmanın zamanı gelmiş demektir. Doğum dan sonra hemen kilo vermek istiyorsanız öncelikle bebeğinizin de sağlığını düşünmeli ve yüksek kalorili diyetleri yapmalısınız.

Doğum Sonrası Kilo Verme ; Emzirme ile beraber zaten her gün belli bir kalori harcarsınız, unutmayın ki emzirme iyi bir kalori kaybettirir size. Emzirme işlemi 2 saatlik yürüyüşe eş bir kalori kaybettirecektir. Tabi sürekli emzirmek kişiyi acıktıran bir durumdur. Yemek yenmezse baygınlık hissi yaratabilir yani kan şekerinde düşme oluşur. Bu yüzden zayıflamayı düşünen anne adayları öncelikle bebeklerini düşünmeli ve daha sağlıklı bir şekilde diyet uygulamaları gerekir.

Doğum Sonrası Kilo Verme

Doğum Sonrası Nasıl Kilo Verilir?

1. Zayıflamayı düşünen anneler protein ve karbonhidrat almayı bırakmamalıdırlar. Diyet uzmanlarından bu konuda faydalanabilirsiniz.

 

2. Hamilelik süresince alınmış olan fazla kiloları vermek ve emzirme döneminde olunması nedeniyle ayda 2 kilo vermeniz gerekir. Daha fazla kilo vermeye çalışmak size de bebeğinize de zarar verebilir. 10 kilo fazlalığınız varsa ayda 1 kilo vermek yeterli olur. Fazla verilen kilolar sütün kesilmesine de etki edeceğini unutmamak gerekir. 

3. Tuzu tamamen kesmemeli ve kullanılan tuzun iyotlu olmasına dikkat etmelisiniz.

4. Bol bol taze meyve sebze tüketilmeli. Kesinlikle konserve veya hazır gıdaları tercih etmeyin. Metal çatal bıçak veya kaşıktan uzak durulmalı bunlar vitamin alımında azalmaya sebep olmaktadır.

5. Yemekleri pişirdiğiniz suları dökmeyin. Mesela makarna ve sebzelerin sularını dökmeyip mineralleri ile beraber yemeye çalışın.

6. Şekersiz içecekler tüketin. Fazla kalori almanızı sağlar ve hiçbir faydası da yoktur şekerin.

7. 3 beyazı dediğimiz şeker, un ve tuzu azaltın. Yağ ve unu tamamen kesmeyin ama oldukça azaltmaya çalışın.

8. Su içmeyi emzirme boyunca azaltın. En az 2 litre yada 3 litre su için.

9. Sütün diyet yaparken azalmaması için balık ve eti her gün yemeye çalışın. Bu besinler ayrıca sizin çabuk acıkmanızı da engelleyecektir.

10. Tatlı yememek için karbonhidrat tüketimini kesme melisiniz. Öğünlerde mutlaka 1 dilim ekmek yenmeli.

11. Sosis, sucuk gibi işlenmiş gıdalardan uzak durun.

12. 1 kase yoğurt, 2 bardak süt mutlaka içilmeli. Bunlardan alacağınız kalsiyum zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

YORUM YOK

CEVAPLA