Çay Ağacı Yağının Faydaları

0
898

Çay Ağacı Yağının FaydalarıCiltte ortaya çıkan sivilce, uçuk gibi problemlerin tedavisi için kullanılabilir. Yağlı saçlar için ve ayak bakımı için de kullanılan çay ağacı yağının, bir çok faydası bulunmaktadır. Tek başına olarak değil seyreltilerek kullanılması gereken çay ağacı yağı aktarlardan kolayca temin edilebilmektedir. Adeta bir şifa kaynağı olan çay ağacı yağı çeşitli cilt rahatsızlıklarının giderilmesi için sıklıkla kullanılmaktadır.

Çay Ağacı Yağının Faydaları

Ciltte meydana gelen sivilce sorunlarının giderilmesi için çay ağacı yağından yararlanılmaktadır. Çay ağacı yağını kullanan kişilerin olumlu etkilerini görmesi üzerine daha detaylı bir şekilde araştırılan çay ağacı yağının aynı zamanda siyah noktalarda da etkisini gösterdiği ortaya çıkmıştır. Sivilce bulunan yere uygulayıp bırakın. Her sabah ve akşam direk olarak sürülmelidir.

 

Bulaşıcı bir virüs olan uçuk tedavisi için de çay ağacı yağın dan faydalanılmaktadır. Bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde daha sık ortaya çıkan uçuk sorununa çay ağacı yağı şifa olacaktır. Çay ağacı yağını shea butter yağı ile beraber karıştırıp inceltin ve uçuğun olduğu yere sürün böylece virüsün yayılmasının önüne geçmiş olacaksınız.

Ürogenital bölgede sıkca ortaya çıkan HPV deride oluşan virüstür. Çay ağacı yağı bu problemin de üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. Genital bölgede oluşabilecek olan bu rahatsızlık bazı hallerde kansere de sebep olabilmektedir. Genital bölgede meydana gelen siğillerde çoğalma varsa ve bir tülü de geçmiyorsa mutlaka doktora görünün. Çay ağacı yağının da bu sorun için tedavi edici etkisi vardır. Birçok forum sitesinde çay ağacı yağından şifa bulan kişiler bu konuda görüşlerini yazmışlardır.

Seboreik Dermatit problemi saçlarda meydana gelen kepekli ve yağlı saç derisinin kaşıntılı bir yapıda olmasıdır. Mutlaka doktor tedavisi gerektiren bu sorunda çay ağacı yağının tedavi edici özellikleri mevcuttur.

Ayak mantarı, ayak kokusu ve ayaklarınızda ortaya çıkan çeşitli sorunların tedavisi için çay ağacı yağı kullanabilirsiniz. Çay ağacı yağı henüz yeni oluşmaya başlayan çıbana uygulandığında büyümesine mani olursunuz. Antiseptik etkisi olan çay ağacı yağı ısırılan bölgeye sürüldüğünde iyileşme sürecini hızlandırır. Çay ağacı yağından 1 damla kadar sürün ve hafifçe ovun.

YORUM YOK

CEVAPLA